dnes je , svátek má

Komise pro seniory

Komise pro seniory - IV. setkání 2019

VI.setkání (1.8 MB)

Posezení s harmonikou 2018

V pátek 9. listopadu 2018 jsme se sešli na malé posezení. 

K poslechu hrál a slovem provázel pan Janičata,

hráč na harmoniku z Pohořelic.

Nejen vánoční přání

Každé roční období má svoje kouzlo. „Jarní“ probouzení a nové životy, dlouhé „letní“ dny plné práce na polích a zahradách ale i dovolených a odpočinku, „podzimní“ paleta zářivých barev a radost z mladého vína, „zimní“ těšení se na vánoce a příprava na nadcházející nový rok. Tato období se pravidelně a neustále střídají. Čím je náš život delší, tím se nám však zdají kratší. Užívejme a prožívejme je tedy naplno a s lidmi, se kterými je nám hezky.

I my jsme se snažili několika kulturními akcemi zpříjemnit našim občanům alespoň pár dnů. Těší nás jejich účast a společně prožité chvíle. Pohoda, spokojenost a úsměv na tváři jsou tou nejkrásnější odměnou.

Dovolte mi tedy, abych za Komisi pro seniory popřála nejen seniorům ale všem občanům Strachotína pevné zdraví a právě tu pohodu, spokojenost a úsměv na tváří do blížících se svátků vánočních i do celého nového roku 2018.

                                                                                                                             Danuše Knápková

                                                                                                                          za Komisi pro seniory

 

12. listopadu 2017

Komise pro seniory a čas vánoční

Předvánoční posezení 2017

P1400552 (1.3 MB)
P1400560 (1.7 MB)
Janičata 2 (145.1 kB)

Podzimní keramika 2015

Každý by si měl plnit své sny, cíle, neustále se dívat kupředu. Přesto je někdy velmi příjemné, ohlédnout se zpět …   Podzim skončil. Jeho pracovní tempo si zasloužilo odměnu. A tak jsme se v říjnu rozjeli do Termálních lázní v Laa. Krátký, ale příjemný pobyt opět splnil svůj účel. V listopadu jsme přivítali nastávající adventní čas tradiční vánoční keramikou a vánočními dílničkami. Jako pohlazení po duši v tom uspěchaném každodenním tempu pro nás bylo také divadelní představení My Fair Lady v boleradickém divadle i komorní beseda se spisovatelkou Naďou Horákovou, autorkou historických románů z Brna. Rozsvítíme vánoční strom a budeme se pomalu loučit s posledními dny tohoto roku. Dovolte mi tedy, abych vám všem popřála jejich klidné a spokojené prožití a do nového roku 2016 především hodně zdraví, lásky a dobrých lidí kolem sebe.

                                                                                  Za Komisi pro seniory

                                                                                      Danuše Knápková

                                                                                  

Podzimní keramika II
Keramika senioři
Keramika senioři I
Předseda komise:  Řeháková Hana

Rok 2012 - Rok seniorů

Naším úkolem je žít ve stáří tak hezky a spokojeně,

aby bylo příkladem pro mladší lidi.

Neskuhrat stále, ale intenzivně prožívat to,

co nám život ještě poskytuje.     

                                                                         (Jiřina Šiklová)Po loňské přednášce "Nenechte mozek stárnout", zařadila Komise pro seniory mezi své aktivity i cyklus praktického Trénování paměti, kterého se mohl zúčastnit  každý dospělý z naší obce.                                        

Trénování paměti je důležitá činnost, jak si udržovat mozek svěží a zároveň ho procvičovat jako jiný sval těla. Proto se skupina 12 žen mladšího i staršího věku rozhodla nejen naplňovat slova, ale učinit pro sebe něco konkrétně účastí na kurzu trénování paměti.

Scházíme se každé úterý a v deseti lekcích pod vedením Bc. Dušana Průdka se učíme procvičovat naše mozkové závity. Pomalu zvládáme mnemotechniky k zapamatování jako je kategorizace, akrostika, locci, paměťové háčky, zapamatování pomocí příběhu, zapamatování dlouhých čísel pomocí cinkování neb třeba letopočtů za použití Parisova kódu. Mnozí tato slova ještě neslyšela, nám již nejsou neznámé.

Naučili jsme se, jak si rychle zapamatovat nákup o desítkách položek, města konání LOH, všechny země Evropské Unie, různě dlouhou číselnou řadu, sestavovat slova na určitý základ nebo z daných písmen, orientovat se nejen v ČR, ale i  ve světě , připomněli  si přísloví a pořekadla,  zvládáme prozatím dvacet českých panovníků ze sta a to ještě není konečná a vše!

Dále si procvičujeme jednotlivé smysly pomocí pohyb. her, vyhledáváním, doplňováním, luštěním, vybíráním, sluchovým a hmatovým vnímáním atd. Mozek vydatně zapojujeme při cvičení na židlích. Je toho mnohem více, každá z nás se snaží  jak může . Máme také i domácí úkoly!

A věřte, že spojení ve skupině mladších a starších lidí nám jenom prospívá. Učíme se od sebe vzájemně! A nejlepší ohodnocení je, když děvčata řeknou, že se  přijdou  odreagovat  od  všeho,  zapomenou  chvíli na problémy, zasmějí se. Nebojí se říci i záporný úsudek, který mnohdy poslouží nejen k úsměvu, ale i k poznání.

Jsem ráda, že jsme si mohli vyzkoušet i "školu na starší kolena" a aktivně se podílet na ozdravování nejen svého těla, ale hlavně ducha.

Věřím tomu, že všechny nynější účastnice budou v trénování paměti pokračovat. Výhodou je, že se neznámkuje, ale bezprostředně se provede ohodnocení.

Poděkování patří lektorovi, Bc. D. Průdkovi, který má s námi nesmírnou trpělivost, umí pomoci, poradí, obrátí vše na legraci a svým přístupem přitáhne všechny z nás k poznávání a učení zábavnou formou.

              Zdražilová Milada, za všechny "pamětářky"Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Paměť
Čichové rozpoznávání
Čichové rozpoznávání
Čichové rozpoznávání
Čichové rozpoznávání
Čichové rozpoznávání
Čichové rozpoznávání
Rozloučení s kurzem
Rozloučení s kurzem
Rozloučení s kurzem
Rozloučení s kurzem
Rozloučení s kurzem
Rozloučení s kurzem
Certifikát
Certifikát
Nahoru

Divadlo Boleradice pozvánka

Komise pro seniory vás zve na divadelní představení do divadla Boleradice. 

Pozvánka Setkání seniorů a příznivců dobré hudby

Počasí

Obecní úřad

Osvobození 87
693 01 Strachotín

IČ: 00 28 36 06

e-mail:
strachotin@strachotin.cz

tel.: +420 519 415 720


Úřední hodiny:

Pondělí0800 - 1200 
1300 - 1700 
Středa0800 - 1200 
1300 - 1700 

Partněři


Ubytování

© Obec Strachotín, Za stránku odpovídá: Komise pro seniory, poslední aktualizace: 24.4.2019 8:46., vytvořeno firmou TimeTree